Notice: Undefined index: remarketing_ids in /home/jds2/quatro4x4.com.ua/www/vqmod/vqcache/vq2-catalog_controller_product_category.php on line 636 Quatro 4x4 — Автомобільні шноркеля

Автомобільні шноркеля

Автомобільний шноркель - впускная труба повітря для  автомобільного двигуна, виведена на рівень даху автомобіля або вище.  Поширені вимови «шнорхель» (від нім. Schnorchel - дихальна трубка), «шноркель» (англ. Snorkel - трубка).

Цей пристрій необхідний при форсуванні вбрід водних перешкод, призначений для захисту двигуна від попадання води і, відповідно, оберігає двигун від поломки. Крім цього, забір повітря через шноркель зменшує забруднення повітряного фільтра при їзді по піску і курних дорогах, що було першопричиною появи шноркеля на автомобілях. 

Більшість шноркелів  обладнані поворотною насадкою - «гусаком», який рекомендується направляти назустріч набігаючого потоку повітря (тобто вперед) і відвертати проти ходу руху тільки при рясному снігопаді. Система дренажних каналів і порожнин відводить пил і воду навіть в умовах проливних тропічних штормів. За рахунок високої швидкості проходження створюється ефект центрифуги і всі важкі частинки, що містяться в призахідному потоці, в тому числі і краплі води, пролітають над трубою воздуховода і потрапляють в дренажну систему, по якій і стікають вниз через бічні прорізи.

Повернений проти ходу, або встановлений перпендикулярно, «гусак» починає працювати як пилосос, всмоктуючи бруд і вологу з повітря (в тому числі і ту, що піднімається колесами або відхилений від лобового скла), минаючи дренажну систему (швидкість всмоктування в даному випадку менше) . Більш ефективно боротися з пилом, комахами та іншим сміттям дозволяє окрема насадка-сепаратор, яка встановлюється замість поворотною насадки.